Strona główna arrow Informacje prasowe arrow Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem 18-24 lutego 2019 r.
Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem 18-24 lutego 2019 r. Drukuj
13-02-2019

    

     W dniach 18-24 lutego 2019 roku obchodzony będzie Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem.

     Obchody  Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem mają przypominać  o konieczności ciągłego monitorowania sytuacji ofiar przestępstw w naszym kraju, wyznaczaniu kierunków niezbędnych dla poprawiania ich położenia oraz zwrócenia uwagi decydentów na fakt, iż wymagają one szczególnej troski i pomocy.

     Prokuratura Okręgowa w Krośnie , jak też Prokuratury Rejonowe okręgu krośnieńskiego, wzorem lat ubiegłych aktywnie  włączą się  w obchody Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. W prokuraturach wyznaczeni  zostaną dyżurni prokuratorzy, którzy w godzinach urzędowania udzielać będą informacji i porad zgłaszającym się osobom pokrzywdzonym. Informacje o   Tygodniu Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem wywieszone  zostaną na tablicach ogłoszeń wszystkich prokuratur. Zamieszczone tam będą także  wykazy lokalnych organizacji pozarządowych i innych działających na rzecz ofiar przestępstw oraz  informacje o punktach przyjęć i terminach udzielanych przez nich porad i pomocy.

     Osoby pokrzywdzone mogą uzyskać wsparcie od podmiotów, które w 2019 roku świadczą pomoc z Funduszu Sprawiedliwości – Funduszu Pomocy pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej. Lista Organizacji jest dostępna pod adresem: www.funduszsprawiedliwosci.gov.pl.

< Poprzedni   Następny >