Strona główna arrow Informacje prasowe arrow Informacja o sprawie
Informacja o sprawie Drukuj
08-07-2016

     Dnia 24 maja 2016 r. Prokuratura Rejonowa w Krośnie umorzyła postępowanie w sprawie wypadku drogowego zaistniałego w dniu 20 marca 2016 r. w Krościenku Wyżnym, gdzie kierujący samochodem osobowym marki BMW 320D, będąc w stanie nietrzeźwości nie dostosował prędkości jazdy do warunków drogowych w wyniku czego stracił panowanie nad kierowanym przez siebie pojazdem i uderzył w parterowy budynek, w wyniku czego kierowca oraz pasażerowie samochodu odnieśli poważne obrażenia ciała.  W wyniku odniesionych obrażeń ciała kierowca samochodu poniósł śmierć.
     Postępowanie to zostało umorzone wobec śmierci sprawcy.
     Jak ustalono kierowca samochodu i pasażerowie spożywali wcześniej alkohol. Jadąc z nadmierną prędkością w miejscowości Krościenko Wyżne kierujący samochodem stracił panowanie nad samochodem i zjechał na prawe pobocze, uderzając w nasyp wjazdu do posesji. W wyniku tego uderzenia samochód został wyrzucony w powietrze, a następnie uderzył w ogrodzenie i budynek.
W realiach tej konkretnej sprawy wyłączną przyczyną wypadku było nieprawidłowe zachowanie kierującego samochodem, który będąc w stanie nietrzeźwości, jechał z nadmierną prędkością, w wyniku czego stracił panowanie nad samochodem, tym samym doprowadzając do zderzenia samochodu z ogrodzeniem i budynkiem znajdującym się na posesji. Swoim działaniem zrealizował znamiona przestępstwa z art. 177 § 2 k.k. w zw. z art. 178 § 1 k.k..

 

Rzecznik Prasowy
Prokuratury Okręgowej w Krośnie

Beata Piotrowicz

< Poprzedni   Następny >