Strona główna arrow Informacje prasowe arrow Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw 22-27 lutego 2016 r.
Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw 22-27 lutego 2016 r. Drukuj
18-02-2016

Krosno, 17 lutego 2016 r.

 

Komunikat

 

     W dniach 22-27 lutego 2016 r. obchodzony będzie Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw.

     Obchody Tygodnia Pomocy Ofiarom Przestępstw mają przypominać o konieczności ciągłego monitorowania sytuacji ofiar przestępstw w naszym kraju, wyznaczaniu kierunków niezbędnych dla poprawiania ich położenia oraz zwrócenia uwagi decydentów i osób, mających kontakt z osobami pokrzywdzonymi w związku z wykonywanym zawodem, na fakt, iż wymagają one szczególnej troski i pomocy.

     Prokuratura Okręgowa w Krośnie, jak też Prokuratury Rejonowe okręgu krośnieńskiego, wzorem lat ubiegłych aktywnie włączą się w obchody Tygodnia Pomocy Ofiarom Przestępstw. W prokuraturach rejonowych wyznaczeni zostaną dyżurni prokuratorzy, którzy w godzinach urzędowania udzielać będą  informacji i porad zgłaszającym się osobom pokrzywdzonym. Informacje o Tygodniu Pomocy Ofiarom Przestępstw wywieszone zostaną na tablicach ogłoszeń wszystkich prokuratur. Zamieszczone tam będą także wykazy lokalnych organizacji pozarządowych i innych działających na rzecz ofiar przestępstw oraz informacje o punktach przyjęć i terminach udzielanych przez nich porad i pomocy.

     Niezależnie od powyższego w siedzibach prokuratur w dostępnych i widocznych dla pokrzywdzonych miejscach umieszczone zostaną materiały, ulotki i plakaty związane z obchodzonym Tygodniem Pomocy Ofiarom Przestępstw.

 

Prokurator Okręgowy
Cezary Pelczarski

 

Ostatnia aktualizacja ( 29-03-2016 )
< Poprzedni   Następny >