Strona główna arrow Informacje prasowe arrow Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem 21-28 lutego 2020 r.
Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem 21-28 lutego 2020 r. Drukuj
20-02-2020

Krosno, dnia 20 lutego 2020 r.

Komunikat


     W dniach 21-28 lutego 2020 roku obchodzony będzie Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem.

     Obchody Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem mają przypominać o konieczności ciągłego monitorowania sytuacji ofiar przestępstw w naszym kraju, wyznaczaniu kierunków niezbędnych dla poprawiania ich położenia oraz zwrócenia uwagi decydentów na fakt, iż wymagają one szczególnej troski i pomocy.

     Prokuratura Okręgowa w Krośnie, jak też Prokuratury Rejonowe okręgu krośnieńskiego, wzorem lat ubiegłych aktywnie włączą się w obchody Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. W prokuraturach wyznaczeni zostaną dyżurni prokuratorzy, którzy w godzinach urzędowania udzielać będą informacji i porad zgłaszającym się osobom pokrzywdzonym. Informacje o Tygodniu Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem wywieszone zostaną na tablicach ogłoszeń wszystkich prokuratur. Zamieszczone tam będą także wykazy lokalnych organizacji pozarządowych i innych działających na rzecz ofiar przestępstw oraz informacje o punktach przyjęć i terminach udzielanych przez nich porad i pomocy.

     Osoby pokrzywdzone mogą uzyskać wsparcie od podmiotów, które w 2020 roku świadczą pomoc z Funduszu Sprawiedliwości – Funduszu Pomocy pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej. Lista Organizacji jest dostępna pod adresem : www.funduszsprawiedliwosci.gov.pl.

 

< Poprzedni   Następny >