Strona główna arrow Informacje prasowe arrow Informacja prasowa  sprawa PR w Lesku dot. zabicia wilka w Bieszczadach
Informacja prasowa  sprawa PR w Lesku dot. zabicia wilka w Bieszczadach Drukuj
02-09-2016
Dnia 18 sierpnia 2016 r. Prokuratura Rejonowa w Lesku skierowała do Sądu Rejonowego w Lesku    akt oskarżenia p-ko Sz. G. - mieszkańcowi Częstochowy, oskarżonego o przestępstwo z art. 278 § 1 k.k. i art. 181 § 3 k.k. w zw. z art. 11 § 2 k.k. polegającego na tym, że w dniu 24 stycznia 2016 r. w miejscowości Żernica, gm. Baligród działając w celu dokonania zaboru mienia zastrzelił samicę wilka w wieku ok. 2 lat, wartości co najmniej 2 200 zł., powodując tym zniszczenie w świecie zwierzęcym co wywołało istotną szkodę, a następnie nakłonił Mirosława W. , aby pomógł mu w zaborze zwierzęcia, co ten uczynił ściągając z niego skórę po czym zabrał do swojego samochodu tuszę oraz skórę z głową zwierzęcia i przewiózł je z miejsca skórowania, działając w ten sposób na szkodę Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Rzeszowie.
Tym samym aktem oskarżenia objęto mieszkańca Leska M. W. oskarżając go o przestępstwo z art. 18 § 3 k.k. w zw. z art. 278 § 1 k.k., polegające na tym, że w dniu 24 stycznia 2016 r. w Żernicy, gm. Baligród, pomógł Szymonowi G. w dokonaniu zaboru zastrzelonego przez niego wilka o wartości co najmniej 2200 zł ściągając z niego skórę, a następnie przewiózł swoim samochodem tusze i skórę z głową wilka do przydrożnego rowu, zacierając tym ślady przestępstwa, działając na szkodę Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Rzeszowie.
Oskarżony Sz. G. nie przyznał się do stawianego mu zarzutu i wyjaśnił, iż znalazł już zabitego wilka, o czym poinformował M. W., który po przybyciu na miejsce oskórował zabite zwierzę w celu ustalenia przyczyny zgonu. M. W. nie przyznał się do zarzutu i odmówił składania wyjaśnień.
Obu oskarżonym grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

< Poprzedni   Następny >