Strona główna arrow Informacje prasowe arrow Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem 23-28 lutego 2015r.
Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem 23-28 lutego 2015r. Drukuj
12-02-2015 K o m u n i k a t


     W dniach 23 – 28 lutego 2015 r. obchodzony będzie Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw.
     Obchody Tygodnia Pomocy Ofiarom Przestępstw mają przypominać o konieczności ciągłego monitorowania sytuacji ofiar przestępstw w naszym kraju, wyznaczaniu kierunków niezbędnych dla poprawiania ich położenia oraz ciągłego przypominania decydentom oraz osobom stykającym się bezpośrednio w działalności zawodowej i społecznej z ofiarami przestępstw o tym, że są one często bardzo dotkliwie pokrzywdzone i w związku z tym wymagają szczególnej troski i pomocy.
     Prokuratura Okręgowa w Krośnie, jak też Prokuratury Rejonowe okręgu krośnieńskiego, wzorem lat ubiegłych aktywnie włączą się w obchody Tygodnia Pomocy Ofiarom Przestępstw. W prokuraturach rejonowych wyznaczeni zostaną dyżurni prokuratorzy, którzy w godzinach urzędowania udzielać będą informacji i porad zgłaszającym się osobom pokrzywdzonym. Informacje o Tygodniu Pomocy Ofiarom Przestępstw wywieszone zostaną na tablicach ogłoszeń wszystkich prokuratur. Zamieszczone tam będą także wykazy lokalnych organizacji pozarządowych i innych działających na rzecz ofiar przestępstw oraz informacje o punktach przyjęć i terminach udzielanych przez nich porad i pomocy.
     Niezależnie od powyższego w siedzibach prokuratur w dostępnych i widocznych dla pokrzywdzonych miejscach umieszczone zostaną materiały, ulotki i plakaty związane z obchodzonym Tygodniem Pomocy Ofiarom Przestępstw.


Rzecznik Prasowy
Prokuratury Okręgowej w Krośnie

Janusz Ohar

 

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem - plakat 2015 r.

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem - ulotka 2015 r.

Specjalistyczne Ośrodki Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie 2015

 

Ostatnia aktualizacja ( 12-02-2015 )
< Poprzedni   Następny >