Strona główna arrow Informacje prasowe arrow Akt oskarżenia w sprawie o pobicie ze skutkiem śmiertelnym w Lesku
Akt oskarżenia w sprawie o pobicie ze skutkiem śmiertelnym w Lesku Drukuj
31-12-2014

     Prokuratura Rejonowa w Lesku skierowała do Sądu Okręgowego w Krośnie akt oskarżenia przeciwko 39-letniemu Rafałowi W. z Janowa Lubelskiego. Rafała W. oskarżono o to , że: w nocy z 18 na 19 czerwca 2014 r. w Lesku, przebywając w pokoju nr 3 pensjonatu „Zamek”, zadał Mariuszowi M. szereg uderzeń w głowę pięściami oraz nieustalonym narzędziem, powodując u niego uraz głowy ze złamaniem podstawy czaszki , uraz mózgu z krwiakiem śródmózgowym i nadtwardówkowym w okolicy ciemieniowej i skroniowej lewej, obrzęki i krwiaki twarzy, w tym krwiaki okularowe oraz krwiaki okolic ciemieniowych i skroniowych, co spowodowało ciężką chorobę zagrażającą życiu prowadzącą do masywnych zmian śródczaszkowych skutkujących stanem wegetatywnym i postępującym wyniszczeniem organizmu w następstwie czego pokrzywdzony Mariusz M. zmarł w dniu 15 listopada 2014 r., to jest o przestępstwo z art. 156 §1 pkt 2 i § 3 kk.
     Aktem oskarżenia objęto również 44-letniego Ryszarda D., któremu zarzucono popełnienie przestępstwa z art. 162 kk w ten sposób, że w dniu 19 czerwca w godzinach rannych w Lesku, przebywając w pokoju nr 3 pensjonatu „Zamek”, nie udzielił pomocy Mariuszowi M. znajdującemu się w położeniu grożącym bezpośrednim niebezpieczeństwem utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, mogąc jej udzielić bez narażenia siebie lub innej osoby na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu w ten sposób, że widząc Mariusza M. leżącego przed drzwiami łazienki z obrażeniami głowy w kałuży krwi i wydającego z siebie odgłosy świadczące o ciężkich obrażeniach, nie wezwał karetki pogotowia ani nie zawiadomił o tym nikogo z obsługi pensjonatu i po namowie Rafała W. opuścił pokój.
     Jak ustalono w toku śledztwa powodem agresywnego zachowania Rafała W. był fakt posądzenia Mariusza M. o kradzież telefonu komórkowego, który był w pokoju.
     Decyzją sądu oskarżony Rafał W. został tymczasowo aresztowany od dnia 19 czerwca 2014 r. i ten środek zapobiegawczy został mu przedłużony do dnia 19 lutego 2015 r.
     Wobec drugiego oskarżonego Ryszarda D. zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji oraz zakazu opuszczania kraju.

 

Rzecznik Prasowy
Prokuratury Okręgowej w Krośnie

Janusz Ohar 

Ostatnia aktualizacja ( 26-01-2015 )
< Poprzedni   Następny >