Strona główna arrow Informacje prasowe arrow Informacje prasowe
Informacje prasowe Drukuj
05-08-2014
       Prokuratura Rejonowa w Lesku skierowała do miejscowego Sądu Rejonowego akt oskarżenia przeciwko 52-letniemu Zdzisławowi G. i 55-letniemu Zbigniewowi M., zarzucając im popełnienie przestępstwa z art. 35 ust. 1a w zw. z art. 35 ust. 2 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o ochronie zwierząt  w ten sposób, że w dniu 13 października 2013 r. w Średniej Wsi wspólnie i w porozumieniu, działając ze szczególnym okrucieństwem znęcali się nad psem w ten sposób, że po przywiązaniu zwierzęcia łańcuchem do drzewa wielokrotnie uderzali psa metalowym szpadlem w głowę.
      
      Wyrokiem z 4 lipca 2014 r. Sąd Rejonowy w Lesku uznał obu oskarżonych winnymi popełnienia zarzucanego im czynu i skazał ich na kary po 10 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonania na okres próby 4 lat. Ponadto sąd oddał Zdzisława G. i Zbigniewa M. w okresie próby pod dozór kuratora Sądowego oraz orzekł wobec obu oskarżonych zakaz posiadania zwierząt na okres 5 lat.

     Prokurator wyrok ten uznał za niesłuszny, gdyż domagał się orzeczenia wobec oskarżonych kar pozbawienia wolności bez warunkowego zawieszenia z uwagi na szczególnie okrutny, wręcz bestialski sposób działania sprawców.

     W związku z tym prokurator zapowiedział apelację od tego wyroku.
Ostatnia aktualizacja ( 05-08-2014 )
< Poprzedni   Następny >