Strona główna arrow Informacje prasowe arrow Informacje prasowe
Informacje prasowe Drukuj
02-06-2014
Prokuratura Rejonowa w Krośnie wszczęła śledztwo w sprawie zawalenia się frontowej ściany budynku podczas wykonywania praz budowlanych przy odkopywaniu fundamentów. Do zdarzenia doszło w dniu 22 maja 2014 r. w Krośnie przy ulicy Piłsudskiego 27, około godz. 18. W wyniku zawalenia się ściany doszło do przysypania trzech osób, pracujących na miejscu zdarzenia: Jana T., Łukasza Ś. i Sebastiana M. Osoby te zostały przewiezione do Wojewódzkiego Szpitala Podkarpackiego w Krośnie. Jak ustalono, osoby te doznały ogólnych potłuczeń i życiu ich nie zagraża niebezpieczeństwo. Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego wydał decyzję o zabezpieczeniu ścian budynku, jak również o rozbiórce stropu dachu celem zabezpieczenia konstrukcji budynku przed dalszym zawaleniem. Została powołana specjalna komisja do zbadania przyczyn zawalenia się budynku. Prokuratura Rejonowa w Krośnie wszczęła śledztwo o przest. z art.163 §1 pkt 2 kk. Na wniosek prokuratury zabezpieczono całą dokumentację dotyczącą robót budowlanych prowadzonych przez właściciela budynku Pawła Ż. Trwają również przesłuchania wszystkich świadków tego zdarzenia.

Prokuratura Rejonowa w Sanoku wszczęła śledztwo w sprawie zgonu 79 letniego Edwarda B., który zadławił się podczas posiłku i po reanimacji został przewieziony na Oddział Intensywnej Terapii, gdzie tego samego dnia zmarł. Według doniesień prasowych dyżurujący lekarz na oddziale miał podczas tego zdarzenia opuścić szpital. Prokuratura wszczęła śledztwo o przestępstwo z art. 155 kk, w toku którego zabezpieczono przede wszystkim całą dokumentację lekarską zmarłego pacjenta oraz zlecono przesłuchanie wszystkich osób z personelu medycznego, mających tego dnia dyżur na Oddziale Laryngologii, gdzie przebywał zmarły pacjent.

Prokuratura Rejonowa w Krośnie skierowała do miejscowego Sądu Rejonowego akt oskarżenia przeciwko 66-letniemu Janowi P., prowadzącemu działalność gospodarczą w postaci usług budowlanych, zarzucając mu popełnienie przestępstwa z art.160 §1 kk i art. 156 §1 pkt 2 i § 2 kk w zw. z art. 11 §2 kk, który to czyn polegał na tym, że w dniu 27 września 2013 r. we Wróbliku Królewskim, zatrudniając do prac budowlano-rozbiórkowych na podstawie umów cywilnoprawnych Jerzego K., Waldemara K. i Władysława M., naraził ich na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu w ten sposób, że polecił im wykonywanie prac na wysokości i dopuścił ich do wykonywania prac polegających na rozbiórce stropu znajdującego się na wysokości ponad 7,5 m bez zapewnienia im niezbędnych środków ochrony osobistej i zbiorowej w postaci uprzęży i lin asekuracyjnych, odpowiedniego pomostu roboczego nad rozbieranym stropem, deskowań pod rozbieranym stropem zabezpieczających przez zawaleniem się rozbieranego stropu, w wyniku czego w trakcie prac rozbiórkowych nastąpiła utrata stabilności i zawalenie się rozbieranego stropu, na którym znajdowali się Jerzy K. i Waldemar K., przez co Jerzy K. spadł z wysokości ponad 7,5 m na podłogę parteru, doznając obrażeń ciała w postaci stłuczenia mózgu, złamania kości twarzoczaszki, złamania żeber, które to obrażenia spowodowały ciężki uszczerbek na zdrowiu w postaci choroby realnie zagrażającej życiu i doprowadziły do zgonu Jerzego K. w dniu 3 października 2013 r.
Ostatnia aktualizacja ( 02-06-2014 )
< Poprzedni   Następny >