Strona główna arrow Informacje prasowe arrow Aresztowanie trzech mężczyzn, którzy zaatakowali policjantów
Aresztowanie trzech mężczyzn, którzy zaatakowali policjantów Drukuj
06-12-2013

Aresztowanie trzech mężczyzn, którzy zaatakowali policjantów i poszczuli psem

/ Prokuratura Rejonowa w Krośnie 2 Ds. 1256/13/S /

 

     Prokuratura Rejonowa w Krośnie prowadzi śledztwo w sprawie czynnej napaści na funkcjonariuszy, którzy próbowali zatrzymać pijanego kierowcę. Do zdarzenia doszło 1 grudnia w Rymanowie na ul. Dworskiej, kiedy to patrol policji zatrzymał jadącego trójkołowcem nietrzeźwego Leszka P. Podczas zatrzymywania pijanego kierowcy do funkcjonariuszy podeszło trzech znajomych zatrzymanego: Daniel P., Sebastian P. i Maciej G., którzy próbowali „odbić” znajomego z rąk policjantów. Mężczyźni ci zaatakowali funkcjonariuszy policji uderzając ich rękami i kopiąc w różne części ciała, szarpali za mundur poszczuli też psem, który towarzyszył pijanemu mężczyźnie podczas jazdy trójkołowcem. Zwierzę to ugryzło jednego z policjantów, dopiero strzał oddany z broni służbowej spłoszył psa. Podczas ataku na policjantów trzej mężczyźni znieważali funkcjonariuszy. Wobec zdecydowanej postawy policjantów napastnicy zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie. Również zatrzymany kierowca trójkołowca był agresywny wobec policjantów i znieważał ich.

     Pijanemu kierowcy trójkołowca postanowiono zarzuty prowadzenia pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości oraz czynnej napaści i znieważenia funkcjonariuszy policji podczas wykonywania przez nich obowiązków służbowych i prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji i zakazu opuszczania kraju. Również zarzuty czynnej napaści i znieważenia policjantów podczas wykonywania przez nich obowiązków służbowych postawiono trzem agresywnym napastnikom.

     Wobec nich prokurator wystąpił do Sądu Rejonowego w Krośnie z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie. Sąd uwzględnił wniosek prokuratora i wobec całej trójki zastosował tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy.

 

p.o. Rzecznika Prasowego
Prokuratury Okręgowej w Krośnie

Janusz Ohar

 

Ostatnia aktualizacja ( 06-12-2013 )
< Poprzedni   Następny >