Strona główna arrow Informacje prasowe arrow Rozbicie grupy zajmującej się rozprowadzaniem znacznej ilości narkotyków
Rozbicie grupy zajmującej się rozprowadzaniem znacznej ilości narkotyków Drukuj
03-12-2013
Krosno, dnia 3 grudnia 2013r.
 
Rozbicie grupy zajmującej się rozprowadzaniem znacznej ilości narkotyków
/ Prokuratura Okręgowa w Krośnie V Ds. 22/13/Sp /
 


     Prokuratura Okręgowa w Krośnie nadzoruje śledztwo w sprawie działalności zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się rozprowadzaniem znacznej ilości narkotyków.
     Policjanci Centralnego Biura Śledczego przy wsparciu policjantów z Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji oraz przy udziale funkcjonariuszy Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej i Izby Celnej rozbili zorganizowaną grupę przestępczą wywodzącą się ze środowiska pseudokibiców, która działała na terenie powiatów leskiego, bieszczadzkiego i sanockiego. Grupa ta zajmowała się rozprowadzaniem znacznych ilości Narkotyków w postaci amfetaminy, marihuany i MDMA.
     W dniu 29 listopada 2013 r. funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego dokonali zatrzymania 7 członków grupy przestępczej i przeprowadzili 11 przeszukań, w trakcie których oprócz narkotyków zabezpieczono gotówkę w kwocie ok. 30 tys. zł pochodzącą z handlu narkotykami.
     Wobec 4 zatrzymanych Sąd Rejonowy w Krośnie, na wniosek miejscowej Prokuratury Okręgowej, zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy, natomiast wobec pozostałych podejrzanych zastosowano środki zapobiegawcze w postaci poręczeń majątkowych, dozorów Policji oraz zakazu opuszczania kraju.
     Zatrzymania były efektem kilkumiesięcznej pracy policjantów z Centralnego Biura Śledczego przy współpracy z Prokuraturą Okręgową w Krośnie, która w lipcu 2013 r. wszczęła w tej sprawie śledztwo.


p.o. Rzecznika Prasowego
Prokuratury Okręgowej w Krośnie

Janusz Ohar

Ostatnia aktualizacja ( 04-12-2013 )
< Poprzedni   Następny >