Strona główna arrow Informacje prasowe arrow Informacja dotycząca śledztwa w sprawie zabójstwa Krystiana L. oraz śmierci Kamili M. i Andrzeja B.
Informacja dotycząca śledztwa w sprawie zabójstwa Krystiana L. oraz śmierci Kamili M. i Andrzeja B. Drukuj
15-01-2013
Informacja dotycząca śledztwa o sygn. V Ds 3/13/S w sprawie zabójstwa Krystiana L. tj. o przest. z art. 148 § 1 kk oraz śmierci Kamili M. i Andrzeja B.    

W dniu 09.01.2013r. około godziny 7:00 Komenda Powiatowa Policji w Sanoku została powiadomiona o znalezieniu zwłok mężczyzny w m. Międzybrodzie. Denatem okazał się niespełna 30-letni mieszkaniec m. Lesko – Krystian L. Na jego ciele ujawniono rany postrzałowe zlokalizowane na głowie i klatce piersiowej.
    Ustalenia policyjne wskazywały na możliwość nielegalnego posiadania w miejscu zamieszkania Andrzeja B. arsenału broni i amunicji.
    Ze względu na powyższe, funkcjonariusze KPP w Sanoku, poruszając się dwoma nieoznakowanymi samochodami służbowymi, podjęli działania operacyjno – rozpoznawcze w okolicach mieszkania Andrzeja B. W trakcie czynności, w dniu 10.01.2013r. w kierunku funkcjonariuszy pozostających w jednym z pojazdów, z okien mieszkania Andrzeja B. padło około siedmiu strzałów. Cztery pociski utkwiły w samochodzie, funkcjonariusze nie odnieśli obrażeń.
    Podjęto decyzję o sprowadzeniu pododdziału SPAP KWP w Rzeszowie oraz BOA KGP w Warszawie i wprowadzeniu ich do akcji. Czynności podjęte zostały również przez grupę negocjatorów i psychologów z KWP w Rzeszowie.
    Z ustaleń Policji wynikało, iż w mieszkaniu Andrzeja B. znajduje się kobieta, ponadto wymieniony posiadał w mieszkaniu 2 psy.
    Mimo wielokrotnie, do późnych godzin nocnych, ponawianych prób nawiązania przez służby policyjne kontaktu z Andrzejem B., nie zdołano tego uczynić ze względu na brak reakcji z jego strony.
    11 stycznia 2013r. około godziny 1:00 sztab kierujący akcją zdecydował o siłowym wejściu do mieszkania Andrzeja B.
W toku dokonanych przez prokuratora w dniu 11.01.2013r. oględzin miejsca zdarzenia tj. mieszkania przy ulicy Cegielnianej w Sanoku, zajmowanego przez Andrzeja B. ujawniono następujące fakty:
  • przed akcją interwencyjną policji, drzwi wejściowe do mieszkania zostały zabarykadowane od wewnątrz poprzez zastawienie ich meblami i lodówką,
  • w sypialni na łóżku leżały ciała Andrzeja B. i Kamili M. z widocznymi ranami postrzałowymi głowy. Ciała ułożone były obok siebie,
  • w prawej ręce Andrzej B. trzymał odbezpieczoną broń krótką, pistolet produkcji rosyjskiej kaliber 9 mm,
  • obok łóżka ujawniono magazynki z amunicją do pistoletu – pistolet nie miał zamontowanego tłumika, chociaż urządzenie to zostało zabezpieczone w mieszkaniu,
  • w salonie ujawniono zwłoki psa rasy shar – pei – mieszaniec, które zabezpieczono i które poddane będą sekcji zwłok.
W trakcie przeprowadzonych czynności procesowych ustalono również, że Kamila M. od około 6 miesięcy zamieszkiwała z Andrzejem B. i była zaangażowana uczuciowo w ten związek. Zamieszkiwała z Andrzejem B. za wiedzą i zgodą rodziców.
    W dniu 12.01.2013r. przy udziale prokuratora prowadzącego śledztwo przeprowadzone zostały oględziny zewnętrzne i sekcje zwłok Andrzeja B. i Kamili M.
    Wstępne ustalenia sekcji wskazują, że:
  • bezpośrednią przyczyną zgonu były obrażenia powstałe wskutek ran postrzałowych głowy po oddanym 1 strzale w okolice prawych skroni zarówno w przypadku Andrzeja B. jak i Kamili M.,
  • ich zgon nastąpił w tym samym czasie, w stosunkowo krótkim odstępie przed podjęciem interwencji przez policję,
  • poza ranami postrzałowymi na zwłokach Kamili M. nie ujawniono żadnych innych obrażeń wskazujących na użycie wobec niej przemocy.
W trakcie sekcji zwłok pobrano materiał do dalszych badań m. in. do badań toksykologicznych, które dadzą odpowiedź na pytanie czy w/w znajdowali się pod wpływem alkoholu bądź środków odurzających.
Zabezpieczono inne ślady do szczegółowych badań kryminalistycznych.
W sprawie niezbędne będzie również uzyskanie opinii balistycznej.
W chwili obecnej trwają intensywne czynności procesowe w sprawie mające na celu wyjaśnienie wszystkich okoliczności czynów objętych śledztwem.
Śledztwo prowadzi Prokuratura Okręgowa w Krośnie i Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie.

Ostatnia aktualizacja ( 16-01-2013 )
< Poprzedni   Następny >